EĞİTİM-İŞ’TE BAYRAK DEĞİŞİMİ

EĞİTİM-İŞ’TE BAYRAK DEĞİŞİMİ”

Eğitim- İş Edirne Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu sonrası oluşan yeni yönetim ilk toplantısı için sendika binasında buluştu. Yapılan görev dağılımı sonrası Başkan Nedim Zobar görevi Murat Akçay’a devretti.

 

Eğitim İş Edirne Şubesi’nin yönetim organları mazbatasını alarak iş başı yaptı. Geçen Cumartesi günü ilk toplantı için buluşan Eğitim İş görev bölümünü gerçekleştirdi.

 

“BAŞKAN MURAT AKÇAY”

Şube Başkanlığına Murat Akçay, Şube Sekreterliğine Gonca Saygın, Şube Mali Sekreterliğine Erhan Toprak, Şube Örgütlenme Sekreterliğine Hilal Seçkin Karaca, Şube Özlük Hukuk ve TİS Sekreterliğine Özgür Alpay, Şube Eğitim Sekreterliğine Veli Emre Kurtça ve Şube Basın Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreterliğine de Güngör Gerey getirildi.

Yeni dönem Başkanı Murat Akçay, yeni yönetim kurulu olarak yaptıkları ilk toplantı sonucunda şube sekreterlikleriyle ilgili görev dağılımını açıkladı. Akçay, “Devraldığımız bu bayrağı emin ellerde taşımaya, bize emanet edilen bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirmeye gayret ve özen göstereceğiz” dedi ve şunları söyledi:

 

AKÇAY’DAN TEŞEKKÜR

“Kurduğumuz yeni ekibimizle adaylığımızı koyduğumuz bu genel kurulda delegelerimizin ciddi bir çoğunluğunun desteğini alarak göreve layık görüldük. Bu süreçte bizlere büyük destek veren gerek il merkezinde gerekse ilçelerimizdeki delegelerimize çok teşekkür ederiz.

Bizler bu yola çıkarken yerelde ve ülke çapında ‘Emeğe sahip çıkmak, mücadeleyi büyütmek, umudu yükseltmek için güçlü yönetim ve etkili sendika’ parolasını benimsedik. Bu parola doğrultusunda bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da bütün eğitim çalışanlarının yanında olan, onların özlük ve hukuksal haklarına sahip çıkan, her geçen gün örgütü ileriye götüren bir mücadele anlayışı içinde olacağız. Birlikte olmanın ne derece önemli olduğunu çeşitli vesilelerle anladığımız bu zamanlarda gücümüzü ortak paydada çözüm odaklı davranmaktan alacağımızı unutmayacağız. Yerelde çözüm bekleyen sorunların üzerine gideceğiz; bakan değil gören, duyan değil dinleyen olacağız.

Eğitim-İş Edirne Şubesi bugün Edirne gündemine yön veren, yerelde sözü dinlenen, takip edilen çok saygın bir noktada. Örgütümüzü Edirne’de bu noktaya getiren, bu yolda emek vermiş üyelerimize, geçmiş yönetimlerde görev almış bütün mücadele arkadaşlarımıza ve büyüklerimize çok teşekkür ederiz. Bizler de devraldığımız bu bayrağı emin ellerde taşımaya, bize emanet edilen bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirmeye gayret ve özen göstereceğiz.”

Görev dağılımı sonrası yeni yönetim eski yönetime plaket takdim etti.